Twórca tematu Wiadomość
 Forum Beautify - forum Strona Główna  >  Ogólne  >  dziwny paznokiec...
Pojedyncza strona Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
MagdaP
Post04.08.2010 - 22:46  Post #1

Napisalam dziwny bo sama nie wiem co to jest, pojawilo sie to tylko na jednym paznokciu u jednej reki. Paznokcie byly przedluzane na szablonie, oczywiscie z zachowanie wszystkch zasad higieny. I po miesiacu przyszla do mnie klientka na odnowe. W trakcie zdejmownia materialu zauwazylam ze paznokiec pod materialem , na samym koncu paznokcia jest lekko zielonkawy. Zdjelam wiec material do zera, skrocilam paznokiec tak zeby usunac to "cos" i zrobilam ponownie przedluzenie. Nie wiem czy dobrze zrobilam, moze nie powinnam zakladac nic. Czy ktos mial podobne doswiadczenia? I co w takim przypadku zrobil. Dodam jszcze raz ze bylo to tylko na 1 paznokciu,pozostale byly OK.
Odpowiedz z cytatem
Ania
Post05.08.2010 - 16:28  Post #2
Beautify

Zielone przebarwienie to dość duże prawdopodobieństwo grzybicy lub infekcji bakteryjnej. Taki stan jak najbardziej może się rozwinąć tylko na jednym paznokciu. Końcówka paznokcia mogła się rozwarstwić od masy, napłynęła woda wraz z całym bogactwem drobnoustrojów i dalej wiadomo.. Wink Dlatego klientki powinny zawsze wrócić do salonu jeśli widzą zapowietrzenia (a tymbardziej nie zaklejać Kropelką Co się dzieje? )
Mogło też się stać tak, że klientce po prostu weszło coś między paznokieć a masę i tylko wyglądało groźnie..
Jeśli przebarwienie zostało całkowicie usunięte z paznokcia (poprzez odcięcie), paznokieć został dokładnie zdezynfekowany, odtłuszczony i na to nałożyłaś masę, to nie powinno się stać już nie złego (nawet jeśli była to infekcja). Niemniej jednak klientka powinna być teraz tym bardziej czujna i obserwować paznokieć. Jeśli zmiany pojawią się znowu, należy ściągnąć masę i koniecznie udać się do dermatologa na leczenie.

>>:MOJA GALERIA:<<
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem

Pojedyncza strona Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Forum Beautify - forum Strona Główna  >  Ogólne  >  dziwny paznokiec...

« Zobacz poprzedni temat  ::  Zobacz następny temat »  

Skocz do: