Twórca tematu Wiadomość
 Forum Beautify - forum Strona Główna  >  Ogólne  >  Odpadające i łamiące się panokcie
Pojedyncza strona Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
MagdaP
Post07.05.2008 - 14:13  Post #1

Poradźcie mi proszę co jest nie tak, albo co ja robie nie tak; używam tipsów Bass Cosmetics, kleju również z tej firmy. Niestety wielu klientkom po kilku dniach czasami nawet po 2 odpada 1 lub 2 paznokcie, w wiekszosci przypadkow mowia ze uderzyły w cos co spowodowalo ze odpadl. Czy nawet jesli dobrze zrobie paznokiec to ma prawo odpasc, czy ja popelniam jakis blad? Wiem ze pewnie ciezko jest odp na to pytanie nie widzac tych paznokci oraz tego jak ja robie ale powiedzcie mi czy to normalne? czasami złamie sie tylko kawalek ale to i tak wiadomo ze musze od nowa robic. Staram sie robic dosc cienkie na koncach zeby wygladaly naturalnie, moze to jest powodem tego ze pekaja? Sa tez klientki, ktore maja 1 raz w zyciu zalożone tipsy i niestety u nich tez to mialam kilka paznokci im odpadlo. Staram im sie jakos to wytlumaczyc, ale widze ze sa troche zrezygnowane i zaczynaja sie zastanawiac czy warto bylo. Bardzo bym chciala zeby byly zadowolone i jak najmniej bylo takich sytuacji ze cos odpada, wiec prosze poradzcie mi co mam zrobic. Bardzo wazne jest dla mnie zeby klientki wychodzily i przychodzily zadowolone. Bede wdzieczna za kazda odpowiedz. Pozdrawiam
Odpowiedz z cytatem
Ania
Post07.05.2008 - 19:55  Post #2
Beautify

Paznokcie dobrze wykonane nie powinny się łamać, a tym bardziej odpadać, przy każdym uderzeniu u większości klientek. Przy mocniejszych urazach paznokieć oczywiście ma prawo się złamać, ale powinny to być wyjątki.
Zwróć uwagę, czy na pewno dobrze przyklejasz tipsa:
- czy klej równo rozkłada się pod kieszonką,
- czy nie ma bąbelków powietrza,
- czy kąt pod jakim przyklejony jest tips jest odpowiedni (czy tips nie "idzie: do góry)
- czy kieszonka nie przykrywa większej części płytki
Jak paznokcie odpadają? Tj, czy odklejają się od strony wolnego brzegu i odchodzą, czy łamią się?
Jakiej długości robisz paznokcie? Do 50% naturalnej płytki, czy dłuższe?

>>:MOJA GALERIA:<<
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem
MagdaP
Post07.05.2008 - 21:22  Post #3

Faktycznie jest tak, ze przy mocniejszych uderzeniach te tipsy odpadaja, nie przy kazdym uderzeniu.
"Jak paznokcie odpadają? Tj, czy odklejają się od strony wolnego brzegu i odchodzą, czy łamią się? " - raczej widać złamanie w połowie tipsa oraz zdarza sie tez ze sa ukruszone z jednej strony ale tj taki kawałeczek.
Takze nie wiem co mam o tym sadzic.
"Jakiej długości robisz paznokcie? Do 50% naturalnej płytki, czy dłuższe?" - paznokcie robie do 50% naturalnej dlugosci a czasami nawet krotsze.
Po przeczytaniu tego co napisalas mysle, ze popelniam gdzies blad przy przyklejaniu tipsa. Dziekuje za wszystkie wskazowki, napewno wezme je pod uwage przy najblizszej okazji jak bede robic paznokcie.
Odpowiedz z cytatem
julitka
Post07.05.2008 - 21:48  Post #4

jesli paznokcie lamia sie w polowie tipsa [przedluzenia?] to mozliwe ze stresu nie budujesz odpowiednio, moze wstawilabys tu zdjecie zrobionych przez Ciebie paznokci, wtedy latwiej by nam bylo je ocenic i pomoc Uśmiech
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
MagdaP
Post08.05.2008 - 8:07  Post #5

za chwile przychodzi do mnie klientka wiec postaram sie dokladnie zrobic tak jak piszecie , zwroce uwage na wszystkie wasze wskazowki:) zrobie zdjecie i wkleje paznokiec ktory bede robic
Odpowiedz z cytatem
MagdaP
Post08.05.2008 - 13:25  Post #6

[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4f5001b1d6a418ab.html[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f52a10cac6c6afc.html[/img]

to jest paznokiec, ktory dzisiaj rano robilam, a ktyry byl zlamany
prosze ocencie go i napiszcie co myslicie, co jest zle itd.... co do poprawki
Odpowiedz z cytatem
MagdaP
Post08.05.2008 - 18:18  Post #7

julitka napisał:
jesli paznokcie lamia sie w polowie tipsa [przedluzenia?] to mozliwe ze stresu nie budujesz odpowiednio, moze wstawilabys tu zdjecie zrobionych przez Ciebie paznokci, wtedy latwiej by nam bylo je ocenic i pomoc Uśmiech

Julitka, nie moge i nie potrafie umiescic tych zdjec, jak mam to zrobic? Probowalam tak jak wczesniej bylo na forum napisane, ale to nie dziala:( jak moge ci te zdjecia pokazac zebys je ocenila ????
Odpowiedz z cytatem
Ka_ro
Post08.05.2008 - 22:58  Post #8

spokojnie, te też widać jak się skopiuje do przeglądarki Uśmiech oczywiście bez [img]
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Ania
Post09.05.2008 - 7:40  Post #9
Beautify

Na pewno linia stresu jest przesunięta za mocno w stronę skórek, więc końcówka paznokcia może być przez to za słaba.
Poza tym wydaje mi się, że na zdj1 patrząc na krawędź paznokcia, materiału jest za mało. Zdjęcie jest zrobione z odległości, gdzie widać całą wypukłość paznokcia, a nie samą krawędź i materiał położony na niej. Grubość krawędzi zobaczysz TYLKO poprzez położenie palca. O delikatności krawędzi paznokcia będzie decydowało opiłowanie.
Jeśli chcesz dodatkowo wysmuklić krawędź, to wyfrezuj od spodu samego tipsa. Daje kwiatka

>>:MOJA GALERIA:<<
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Odpowiedz z cytatem

Pojedyncza strona Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Forum Beautify - forum Strona Główna  >  Ogólne  >  Odpadające i łamiące się panokcie

« Zobacz poprzedni temat  ::  Zobacz następny temat »  

Skocz do: